Dzemdību centrs 

Rīgas Dzemdību namā aprūpi dzemdībās visu diennakti nodrošina Dzemdību centrā.


Dzemdības norisinās individuālās dzemdību istabās, kur pēc mazuļa sagaidīšanas pasaulē jaunā ģimene uzturas vēl apmēram divas stundas, pirms došanās uz Mātes un bērna aprūpes nodaļu.

 

Dzemdību namā ir iespējama tuvinieka dalība dzemdībās. Tuviniekam īpaši kursi nav jāapmeklē, tomēr jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID kartei), pēdējā gada laikā veikta krūšu kurvja rentgenuzņēmuma atbildei un maiņas apģērbam. Tuvinieka dalība dzemdībās neko papildus nemaksā. Tuvinieks drīkst piedalīties arī ķeizargrieziena operācijās.

 

Dzemdību centrā visu diennakti aprūpi dzemdībās nodrošina šādi speciālisti:

  • sešas vecmātes;
  • trīs ginekologi dzemdību speciālisti, t.sk. darba dienās virsārsts;
  • neonatologs;
  • divi māsu palīgi.

Darba dienās pacientu aprūpē iesaistās arī Dzemdību centra vadītājs un vecākā vecmāte.


Dzemdību centra speciālisti rūpējas par bērnu piedzimšanu:

  • 12 dzemdību istabās Dzemdību nama 7-stāvu ēkas 7.stāvā;
  • 3 operāciju zālēs 7-stāvu ēkas 7.stāvā.

 

Dzemdību centra projekta mērķis – radīt katrai dzemdētājai augsti tehnoloģisku privāto telpu dzemdību brīdim, lai dzemdības noritētu drošos apstākļos, izvēlēta tuvinieka klātbūtnē un mājīgā vidē.


12 dzemdību istabas


Izveidotas 2012.gadā ar Eiropas struktūrfondu un Rīgas domes atbalstu; visas dzemdību istabas ir mūsdienīgi tehnoloģiski aprīkotas, tās ir mājīgas un komfortablas.

 

Divas no dzemdību istabām ir aprīkotas ar dzemdību vannām, tajās iespējams dzemdēt ūdenī vai arī relaksēties ūdenī dzemdību procesa laikā. Pirms dzemdībām vecmāte vai ginekologs dzemdību speciālists izvērtē dzemdētājas veselības stāvokli un nosaka to, vai viņa drīkst dzemdēt ūdenī. Arī dzemdību gaitā var rasties situācija, kad mātes vai bērna veselība prasa tās ūdenī neturpināt, tādēļ arī šajās dzemdību istabās ir funkcionālas dzemdību gultas.

 


3 operāciju zāles


Papildus augstāk minētajam Dzemdību centra personālam operāciju zālē visu diennakti ir arī šādi speciālisti:

  • anesteziologs reanimatologs;
  • divas anestēzijas, neatliekamās palīdzības un intensīvās terapijas māsas;
  • operāciju māsa;
  • māsas palīgs.

 

Dzemdību nama operāciju zālēs pamatā tiek veiktas ķeizargrieziena operācijas, kas var būt gan plānveida, pēc iepriekšēja pieraksta, gan arī akūtas, kad neatliekamas operācijas nepieciešamība mātes vai bērna veselības dēļ rodas grūtniecības vai dzemdību laikā.  


Dzemdību centra 7.stāva dzemdību istabu projektēšanas un izbūves gaitā mūsu pacientu ieteikumi mums patiesi palīdzēja. Lai arī turpmāk mēs efektīvi varētu attīstīties un uzlabot sava darba kvalitāti, aicinām Jūs, pacientus sniegt savus konstruktīvos ieteikumus izmantojot saziņas formu.

 

 

  Dzemdību centra vadītāja Dr. Ināra Miltiņa Dzemdību centra vecākā vecmāte Kristīne Embure - Zapoļska
   


 

 

 

  Dzemdību centra virsārsts Dr. Marija Holodova