Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļā - bezmaksas lekcija topošajiem un jaunajiem vecākiem 

Zīdīšana kā process veido spēcīgu garīgu saiti starp māmiņu un bērnu, turklāt katras mātes piens ir īpašs – tas vislabāk der tieši viņas mazulim. Lai atgādinātu par mammas piena izcilajām īpašībām un nozīmi, Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļas laikā, 9. augustā plkst.14.00, Rīgas Dzemdību nama “Ģimenes skolā” notika vecmātes, zīdīšanas speciālistes Guntas Freimanes nodarbība topošām māmiņām “Zīdīšana. Krūts piena priekšrocības. Mātes uzturs zīdīšanas laikā”.

 

Savas mātes piens ir vienīgā vispiemērotākā un nepieciešamākā uzturviela bērnam pirmajos 6 mēnešos, un vienlaicīgi ar citu uzturu līdz vidēji 18 mēnešu vecumam. Katras mammas piens ir bioloģiski specifisks, un piena sastāvs mainās līdz ar mazuļa vajadzībām, arī atkarībā no diennakts laika, zīdīšanas ilguma un slimībām, ar kurām saskarsmē bijusi māmiņa. Lai tas būtu pirmpiens, pārejas piens vai īstais piens – no pirmās dzīvības dienas tas ir unikāls pārtikas produkts un neaizvietojams ārstniecības līdzeklis mazulim.

 

Vecmātes Guntas Freimanes nodarbībā tika aplūkoti gan ar zīdīšanu saistītie teorētiskie jautājumi, kas rodas topošām māmiņām, piemēram, par mātes piena rašanos un mammas uzturu, gan sniegti praktiski padomi, izmantojot dažādus uzskates materiālus. Bezmaksas lekcijas Zīdīšanas nedēļas laikā Dzemdību namā notika jau trešo reizi.

 

Plašāk par lekcijām iespējams uzzināt Dzemdību nama mājaslapas sadaļā „Ģimenes skola”, kā arī zvanot uz Dzemdību nama Ambulatorisko nodaļu (T: 67011232) vai Izziņām (T: 67011225).